Bugun...
Reklam
Reklam


Engelsiz Kent İçin Yeni Müjdesi
Alanya Belediye Meclisi 2019 yılının son meclis toplantısını gerçekleştirdi. Meclis gündem maddelerinde yer alan zincir marketlere ve oto kiralama iş yerlerinin metrekare sınırlamasına yönelik hazırlanan teklifler oy birliği ile kabul edildi.

+ -

Adem Murat Yücel başkanlığında toplanan mecliste bazı üyeler mazeretleri nedeniyle oturma katılmadı. Mecliste parti sözcüleri 3 Aralık dünya Engelliler günü, 5 Aralık Kadın Hakları Günü nedeniyle yaptıkları konuşmada engelleri kaldıralım sadece bu günde değil her gün engellileri hatırlayalım mesajı verildi.

Açılış konuşmasında yurt dışında olan Erkan Demirci’nin yerine CHP grubunun sözcülüğünü yapan Yılmaz Bağışlar, aradığı iliği bulan Şebnem Köseoğlu’na şifa dileğinde bulunup sportif başarılardan dolayı Alanyaspor ve Kestelspor’u tebrik etti.

İYİ Parti Grup Sözcüsü Hacı Mevlüt Zavlak, Alanya Belediyesinin engelli bireylere yönelik yürüttüğü çalışmaları tebrik edip, artması devam etmesini diledi. Zavlak, Mevlana Celaleddin Rumi’nin Şeb-i Arus, dediği Hakk’a erişinin 746. Yıl dönümüne ilişkinde duygularını ifade etti.

Ak parti sözcüsü Mehmet Ali Kiriş ise seçimlerin üzerinden 250 gün geçmesine rağmen henüz büyükşehir belediyesinin elle tutulur bir hizmetinin olmadığını beraberinde bazı yatırımlarında aksadığını anımsattı.

Kiriş, ana arterlerin devrinin yapılmasına rağmen, bütçe devrenin olmadığını ayrıca raket reklam tabela gelirlerinin yarısının devredilmediğini söyledi.

MHP sözcüsü Mustafa Tuna’da yerli malı haftasına dikkat çekti.

İyerlerine işyeri açma ve çalışma ruhsatı verilirken aranacak kriterler ile ilgili alınmış meclis kararlarından revize edilen ve yeni belirlenen kriterlere ilişkin konular mecliste oylandı. Araç kiralama yapan işletmelerin en az 801 metrekare olması, zincir marketlerin işyeri açma ve çalışma ruhsatı verilirken işyeri büyüklüğü en az 300 metre kare olmasına karar verildi.

İYİ Partili meclis üyeleri 1984-1989 yılları arsında belediye başkanlığı yapan Mustakbel Dim'in adının bir caddeye verilmesi talep edildi. Ad verme komisyonuna bu talep havale edilirken, Mahmutlar mahallesinde ise bir parka şehit Zekeriye Zenzirli ismi verilmesi uygun bulundu.

İYİ Partili üyeler otopark alanlarının yetersizliği konusunda yaptığı eleştiriye Alanya Beleidye Başkanı Adem Murat Yücel ise, seneye tur otobüslerini kaleye çıkarmayacağız. Anfi tiyatronun olduğu bölgeye yönlendireceğiz diyerek soruna çözüm bulduklarını belirtti.

İyi Partili Meclis üyesi Alper Kan, 2020 yılı için beklentilerini içeren bir konuşma yaptı. Kan, iskelenin yeniden cazibe merkezi olmasını, Uluslararası Kültür ve Turizm festivalinde yabancı 1 sanatçının sahne almasının turisti merkeze çekeceğini söyledi.

CHP Sözcü vekili Bağışlar’ın Mehmet Ali Kiriş’in açılış konuşmasına cevaben biz beytül mala sahip çıkıyoruz. Hem Alanyaspor tesisleri hem diğer yatırımlar için sabırlı olmalıyız. Yatırımları cebimizdeki paraya göre yapıyoruz dedi.

Kiriş ise, caddelerin devrinde çekimser oy kullanma gerekçelerinin 200 işçinin akıbetinin netleşmemesi olduğunu dile getirdi. Kiriş, Alanyaspor tesisleri konusunda galibiyeti tebrik etmek yetmez dedi.

ALANYA’DA ENGELİLERE YENİ MERKEZ
AKTİF YAŞAM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ İNŞA EDİLİYOR
Cam Spk: Alanya Belediyesi Sosyal ve Yardım İşleri Müdürü Bilal Nurgül, belediye meclisi üyelerine, yaptıkları hizmetleri anlattı. Nurgün, yıl boyunca farklı hizmetlerle engelli bireylerin yanında yer aldıklarını Konaklı’da 3 bin m2’lik alanda Aktif Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi inşa edeceklerinin müjdesini verdi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON HABER YORUMLARI
YUKARI