Bugun...
Reklam
Reklam


Başkan Böcek israfı sergiledi
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek iptal ettiği 254 milyon liraya yapılan Konyaaltı Sahil Projesi’ne ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Böcek, 2020 birim fiyatı 53 lira olan bir tane beton dubanın yaklaşık 20 katı fiyata 1050 liraya satın alındığını iddia etti.

Başkan Böcek israfı sergiledi
+ -

Başkan Böcek, sahil projesinin astronomik bedeler nedeniyle iptal edildiğini söylediği açıklamasında “Bu paralar nerelere gitmiştir, tüyü bitmemiş yetimin hakkı kimlere verilmiştir. Antalya halkının geleceği ipotek altına alınmıştır” dedi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, iptal edilen ve yargı süreci devam eden Konyaaltı Sahili İşletme İhalesi ile ilgili son durumu değerlendirmek üzere basın toplantısı düzenledi.

Başkan Böcek, daha önce 2 kez 129 milyon liraya yap işlet devret modeli ile ihaleye çıkılan ancak sonrasında belediye tarafından 254 milyon liraya tamamlanan Konyaaltı Sahil Projesi’nde maliyeti yüksek tutulan harcamaları örnekleri ile gösterdi. Başkan Muhittin Böcek, günümüz fiyatı 53 lira olan ancak 2 yıl önce tanesi 1050 liraya alınan beton dubayı, güncel piyasa fiyatı 1534 lira olan ancak tanesine 12 bin 272 lira ödenen oturma grubunu, güncel piyasa fiyatı 1475 lira olan ancak iki yıl önce tanesine 34 bin 839 lira ödenen çocuk oyun elemanı gibi örnekleri toplantı salonunda oluşturulan israf köşesinde sergiledi.

Başkan Muhittin Böcek, yaptıkları incelemeler sonucu, Sayıştay 2018 denetim sonuç raporu, İçişleri Bakanlığı özel teftiş raporu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Daire Başkanlığı tespitleri, Büyükşehir Belediyesi iç denetim birimi ve ilgili daire başkanlıkları raporlarına dayanarak, Konyaaltı Sahili İşletme İhalesi’ni iptal ederek, 20 Ocak 2020’de ranta dur dediklerini söyledi.

İhale iptali ile ilgili yürütmeyi durdurma kararının nihai bir karar olmadığının altını da çizen Başkan Böcek, Konyaaltı Sahili’nin sezona en güzel şekilde gireceğini belirterek, “Vatandaşlarımız sahili, hijyenik, sağlıklı, mutlu bir şekilde özgürce kullanabilecek. Zaten peyzajından güvenliğine her şeyi biz yapıyorduk.” Dedi. Antalya’da birçok yap - işlet devretin 10 yıl olarak verilmesine rağmen bu projenin Alkoçlar grubuna 28 yıllığına verilmesini de eleştirdi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON HABER YORUMLARI
YUKARI