Bugun...
Reklam


KIZILAY KAN BAĞIŞ ÇADIRI İFTAR SORNASI AÇIK
Kızılay Alanya Şubesi azalan kan stoklarına destek amacıyla kan verme etkinliği düzenledi. Vatandaşlara ücretsiz dezenfekten dağıtılarak, son günlerde yaşanan sıkıntı dolayısıyla kan alındı.

KIZILAY KAN BAĞIŞ ÇADIRI İFTAR SORNASI AÇIK
+ -

KOVİD-19 nedeniyle azalan kan stokları için Kızılay Alanya Şubesi bir organizasyon düzenledi. Mola kavşağında açılan kan alma çadırı önünde 2500 maske, 500 el dezenfektanı dağıttı.

Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Başkanı ve Kızılay Şube Başkan Yardımcısı Hasan Basri Savaş, “Profesyonel kan alma birimimiz var. Bu birimimiz 365 gün hizmet veriyor. Burada yapılan bir aracılıktır. Kanı alarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyorlar. Alanya’nın her köşesini tarayarak kan bağışlarını kabul ediyor ve hizmet veriyorlar.” dedi.
Savaş, Kızılay’ın son zamanlarda kan sıkıntısı çektiğini belirterek, “Hem korona virüs sebebiyle hem de Ramazan Ayı nedeniyle kan bağışı oldukça azaldı. Ancak kan nakli ihtiyacı olan hastalarımız bizleri arıyorlar ve kan istiyorlar. Ancak bizim bağışçı olmadan kan bulmamız mümkün değil. Kan stokları da uzun süre dayanmıyor. Bu yüzden şu an sıkıntıdayız. Tüm Alanya’ya çağrımız acilen kan vermeleridir.” diye konuştu.

Kan alma çadırının iftardan sonra açık olduğunu söyledi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON HABER YORUMLARI
YUKARI