Bugun...
Reklam


Başkan Yücel'in talimatı trafiği rahatlattı
Alanya’da ana caddelerin devrolunmasının ardından başkan Adem Murat Yücel’in talimatı ile başlayan yol genişletme çalışmaları trafik akışını rahatlattı. Daral refüjlerin yol dahil edilmesi ile 2 araç yan yana ilerleyebiliyor.

+ -

Büyükşehir yasası ile birlikte kontrolü Antalya Büyükşehir Belediyesine geçen Atatürk ve Keykubat Caddeleri, Muhittin Böcek’in seçim öncesinde verdiği söz gereği 7 ay önce tekrar Alanya’ya devredildi. Devir işlemi sonrası harekete geçen Alanya Belediyesi, yaşanan trafik sıkışıklığını en aza indirgemek için yolla ilgili radikal düzenlemeye gitti. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in talimatı ile Şubat ayında ilk çalışmanın başladığı yolda refüjler her iki taraftan daraltılarak yola dahil edildi.
YÜZDE 50'YE ÇIKTI
Yolun genişlemesi ile birlikte trafik sıkışıklığından eser kalmayan yolda ki rahatlama yüzde 50 seviyesine çıktı. Daha önce neredeyse adım başı olan yaya geçitleri de daha makul seviyeye çekilerek yapılan peyzaj çalışması trafiğin rahatlamasında ki önemli unsurlar arasından yer aldı. Kent meydanı çalışmasına dahil olacak şekilde yol için hazırlanan yeni projenin ise 2020 yılında hayata geçirilmesi bekleniyor.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON HABER YORUMLARI
YUKARI