Bugun...
Reklam


ANTALYA PANDEMİ 10 GÜN SONRA ÇÖZÜLMÜŞ OLUR
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 1 milyon nüfusa düşen vaka sayısı bakımından Antalya’nın 81 il içerisinde 81’nci sırada olduğunu belirterek Pandemi sürecinde Antalya’nın ne kadar başarılı olduğunu müjdeledi.

ANTALYA PANDEMİ 10 GÜN SONRA ÇÖZÜLMÜŞ OLUR
+ -

Antalya’nın en kötü ihtimalle 2.5 milyon turistin gelmesi konusunda iddiada bulunanlar oluyor. Ben bu rakamın sadece Eylül ayı içerisinde yakalanacağını vali Münir Karaloğlu duyurdu. Karaloğlu, İnşallah önümüzdeki dönem, geçtiğimiz dönem kaybettiğimiz kayıpların telafi edildiği bir dönem olacak" dedi. Karaloğlu Antalya’da 10 gün sonra artık hayat normale döner müjdesini verdi.
İnsanlar evde kalmaktan sıkıldı ve hepimizin tatile ihtiyacı var diyen Vali Karaloğlu, “İç turizmde 1 Haziran itibarıyla çok ciddi bir hareketlilik olacak. Dış turizmde ise özellikle Almanya ile bilet satışları başladı. Ülkelerin pandemi sonuçlarına göre de dış turizmde özellikle 2020 yılının ikinci yarısında çok ciddi bir hareketlilik yaşanacaktır. Antalya'ya en kötü ihtimalle 2.5 milyon turistin gelmesi konusunda iddiada bulunlar oluyor. Ben bu rakamın sadece Eylül ayı içerisinde yakalanacağını tahmin ediyorum. İnşallah önümüzdeki dönem, geçtiğimiz dönem kaybettiğimiz kayıpların telafi edildiği bir dönem olacak” mesajını verdi.
Artık kontrollü sosyal hayat dönemine adım attıklarını ve pandeminin, bütün dünyanın ortak bir sorunu olduğuna dikkat çeken Vali Karaloğlu, “Antalya'nın pandemi sürecinde nerede olduğunu ortaya koymak için İl Sağlık Müdürlüğü'ne istatistiksel olarak çalışma yaptırdığını belirten Vali Karaloğlu “1 milyon nüfusa düşen vaka sayısı bakımından Antalya'nın 81 il içerisinde 81'nci sırada. Bunu bir müjde olarak burada paylaşmak istiyorum. Türkiye'de en iyi iliz. Bunu da kullanmamız gerekir. Bu şehir turizm şehri.” Dedi.
Antalya'nın farklı mahallerinde karantina uygulamasının olduğunu belirten Vali Karaloğlu, “Antalya'da her şey kontrolümüz altında ilerlerken ve hasta sayımız sıfıra indi derken cezaevinden tahliye olan insanların taşımış olduğu virüsün hızla yayılması sonucunda bu tedbirleri almak zorunda kaldık. Antalya'da durumun çok kötü olduğunun değil, Antalya'daki bu iyi durumun devam etmesi için alınmış olan önlemler. İnşallah önümüzdeki 10 gün içerisinde pandemi sorununu tamamen çözmüş olacağız” ifadelerini kullandı.
Antalya'da hastanelerde 51 kişinin tedavisinin sürdüğünü belirten Vali Karaloğlu, “51 vakadan 3 tanesi yoğun bakımda geriye kalan 48 vatandaşımızın normal servislerde tedavisi devam ediyor. 14 vatandaşımız ise bu süreçte hayatını kaybetti. Bu dönemde Antalya'da 29 sağlık çalışanımız ise maalesef virüse maruz kaldı 1 sağlıkçının tedavisi sürüyor diğerleri iyileşti. “ diyerek sürece ilişkin verileri paylaştı.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON HABER YORUMLARI
YUKARI