Bugun...
Reklam
Reklam


ALKÜ'ye 'yüksekokul' müjdesi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla fakülte ve yüksekokulları kapsayan kararname Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararname ile Alanya ilk yüksekokuluna kavuşmuş oldu

+ -

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de bugün yayımlanan kararname ile 9 yeni yüksekokul ve fakülte kuruldu. Mayıs ayında yayımlanan Resmi Gazete'de kurulması kararı verilen Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu bugün ki kararda yer aldı. Hali hazırda hazırlık sınıfı öğrencilerinin eğitim gördüğü Yabancı Diller Yüksekokulu, ALKÜ bünyesinde yer alan ilk yüksekokul oldu.

‘TÜRKİYE’NİN EN İYİ YÜKSEKOKULLARINDAN’
Konuyla alakalı açıklama yapan Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Alanya İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kiriş, ALKÜ’nün her geçen gün kendini geliştiren bir üniversite olduğunun altını çizdi. Başkan Yardımcısı Kiriş, “ALKÜ bünyesinde 10 fakülte, 3 meslek yüksekokulu ve 3 enstitü bulunuyordu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile geçtiğimiz aylarda Yabancı Diller Yüksekokulu kurulmasına karar verilmişti. Bugün yayımlanan Resmi Gazete’de de bu karar açıklandı. Her geçen gün gelişen ve büyüyen ALKÜ’ye ve Alanyamıza yüksekokulun hayırlı olmasını diliyorum. Yabancı diller yüksekokulu diğer programlardaki öğrencilerin hazırlık okuduğu bir konumda. Takdir edersiniz ki Alanya gibi bir turizm şehrinde yabancı dil oldukça önemli. Önümüzdeki süreçte yeni açılan yüksekokulun hem Alanya’nın yapısı hem de ALKÜ’deki eğitmenlerimizin gayreti ile Türkiye’nin en iyi yabancı dil yüksekokullarından birisi olacağını düşünüyorum. Öğrencilerimiz üniversitede aldıkları eğitimi Alanya’da pekiştirme fırsatı bulacaklardır" dedi.
BAKAN ÇAVUŞOĞLU’NA TEŞEKKÜR
Yüksekokulun kurulmasında en büyük emeğin Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nda olduğunu belirten Kiriş, "Alanyamızın gururu Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, özellikle eğitim konusunda Alanya’nın isteklerini hiçbir zaman geri çevirmedi. ALKÜ Yabancı Diller Yüksekokulu’nun kurulmasında da yine en büyük emek kendilerinindir. Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu başta olmak üzere bu yüksekokulun kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON HABER YORUMLARI
YUKARI