Bugun...
Reklam


Alanya'da İsa Küçülmez'in mezarı açıldı
Kestel’in eski belediye başkanlarından İsa Küçülmez’in mezarı 18 yıl sonra açıldı. Mezarın anıt şeklinde yapılması nedeniyle fetihi kabir işlemi mezarlık duvarının yıkılması sayesinde yapılabildi. Küçülmez’in ailesi adına açıklama yapan avukatı ise kendilerinin mezarın açılmaması için çaba harcadığını ancak başarılı olamadıklarını söyledi

+ -

23 Eylül 2002’de Konya-Ankara yolu üzerinde geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren, Kestel’in eski belediye başkanlarından İsa Küçülmez’in mezarı soy ağacı davası nedeniyle 18 yıl sonra açıldı. Mezardan alınan parça DNA testi için Adli Tıp Kurumuna gönderilecek. Kestel Han Önü mezarlığındaki mermerle kaplı anıt formatından yapılan mezarda fethi kabir işlemi için, jandarma, adli tıp görevlileri ve davaya bakan hakim hazır bulundu. İddiaya göre, merhum Küçülmez’in 1986 yılından itibaren 15 yıl ilişkisi olan Alman kadın kazanın olduğu tarihte 2.5 aylık hamileydi. Doğurduğu kızı yıllar sonra İsa Küçülmez’in soyadını alabilmek için dava açtı. Alanya 2. Aile Mahkemesi’nde gerçekleşen duruşma sonucu mahkeme heyeti mezarın açılmasına karar verdi. Daha önce de gündeme gelen mezar açılma konusu, geçtiğimiz ay ailelerin anlaşması neticesinde iptal edilmişti. Mezarın açılması sırasından etik kurallar çerçevesinden görevini yapmaya çalışan basın mensuplarına yayın yasağı olmamasına rağmen hakim jandarma marifeti ile engel olmaya çalışması ise dikkat çekti.Kestel Mahallesi Han önü mezarlığındaki İsa Küçülmez'in mermerle kaplı mezarı uzun uğraşlar sonucu açılarak test için parça alındıktan sonra mezar yeniden kapatıldı.
'MEZARININ AÇILMASINI İSTEMEDİK'
İsa Küçülmez’in eşi Hüsniye Küçülmez ve kızı Ayben Çolak’ın Avukat Mehmet Aşıkoğlu Fethi kabir ile ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında ise şu ifadeleri kullandı: İsa Küçülmezin mezarının açılmasına sebep olan davada biz davalı olan Hüsniye Küçülmez ve Ayben Çolak vekilleri olarak söz konusu fethi kabir işlemine üzülerek fiilen iştirak etmek durumunda kaldık. Anısına saygıdan dolayı İsa Küçülmez’in mezarının açılmasını hiç bir aşamada istemedik. Açılmaması için kanunen gerekli her yolu denememize ve bu konuda talepte bulunmamıza rağmen, davacı yanın ısrarlı talebi ve mahkemenin takdiri neticesinde mezarın açılmasına karar verilmiştir” Olay tarihinde yaşanan kazada İsa Küçülmez ile Antalya İl Genel Meclisi’nin ANAP’lı üyesi Mustafa Yüksel öldü, diğer araçta bulunan 4 kişi de yanarak yaşamını yitirmişti.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON HABER YORUMLARI
YUKARI