Bugun...
Reklam


TÜP BEBEKTE HEDEFE DOĞRU İLK ADIM ATILDI
Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, sağlık yatırımlarını çağın ihtiyaçlarına göre geliştirmeye devam ediyor. Kalp merkezi sonrası aşılama üniteside hizmete girdi.

TÜP BEBEKTE HEDEFE DOĞRU İLK ADIM ATILDI
+ -

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı’nın girişimleri ve siyasi otoritenin desteği sonuç kalp merkezi ile başlayan atılım süreci Tüp Bebek Tedavi Merkezi’nin ilk ayağı olan İnfertilite yani aşılama ünitesi ve Androloji Laboratuvarı hizmete girdi.

ŞILAMA ÜNİTESİ HASTALARIN HİZMETİNE AÇILDI
Konuyla ilgili açıklama yapan Başhekim Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, sağlık hizmetinin sunumu ve genişletilmesi yönünde çalışmalarının devam edeceğini söyleyerek, ”Sağlık hizmetinin sunumunun genişletilmesi, çeşitlendirilmesi, ilerlemesi ve kalitenin artması yönündeki çalışmalarımız hızla devam ediyor. Hastane olarak Kalp Merkezinden sonra Aşılama Ünitesini de halkımızın hizmetine sunmanın mutluluğunu ve gururunu yaşamaktayız. Aşılama Ünitemiz ile birlikte Tüp Bebek Merkezi için de ilk adımı atmış bulunmaktayız. Basamak basamak eksiklerimizi tamamlayıp tam teşekküllü bir tüp bebek merkezinin ilçemize kazandırılması hususunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çok katmanlı olan bu sağlık merkezinin ilk ayağı olan Aşılama Ünitesi için hastalarımızın şehir dışına gitmelerine gerek kalmadı. Bu hizmetin Alanya’mıza kazandırılmasında büyük emeği geçen başta Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na herkes adına teşekkürü bir borç bilirim. Hastane yönetimi olarak Alanya halkına layık olduğu sağlık hizmetini 7-24 saat kesintisiz, herkesin ulaşabileceği kaliteli bir seviyeye taşımak istiyoruz. İlkleri yaşamaya devam edeceklerdir” diye konuştu.
KISIRLIK TEDAVİSİ İÇİN İLK BASAMAK OLAN AŞILAMA TEDAVİSİ ARTIK HASTANEMİZDE 

 

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Barış Mülayim, bebek sahibi olmak için tedavi gören çiftlere müjdeli haberi verdi. Prof. Dr. Barış Mülayim, ”Hastanemiz bünyesinde Androloji Laboratuvarı ve İnfertilite (kısırlık ve aşılama) Polikliniği Kadın Hastaları ve Doğum Kliniğinde hastalarımızın hizmetine açıldı. Bu polikliniğimizde hastanemizin yüksek teknoloji cihazlarıyla beraber deneyimli ekibimle birlikte halkımıza bu sağlık  hizmetini vermeye başladık. Burada kısırlık sorunu yaşayan (infertil) çiftlere bilimsel gelişmelerin ışığında hizmet sunmakta, tedavilerine  yön vermekteyiz. İnfertil yani kısırlık; çağımızda biyolojik, sosyal, kültürel ve psikolojik boyutları olan çok yönlü bir sağlık sorunudur. Üremedeki başarısızlığın kişinin yetersizlik duygusu yaşamasına ve çeşitli sorunların meydana gelmesine neden olabilmektedir. Korunmasız bir yıllık ilişkiye rağmen gebeliğin oluşmaması kısırlık olarak değerlendirilir. Bundan sonra çocuk sahibi olamayan çiftler hastanemizin Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü İnfertite Polikliniğine başvurarak bizden yardım alabilirler.
PEKİ AŞILAMA TEDAVİSİ NEDİR?  
 Aşılama tedavisi tüp bebek öncesinde yapılan ve en sık kullanılan  yöntemdir. Aşılama tedavisi tüp bebekten önceki aşamadır. Bu tedavi yönteminde  kadınlara hap yada iğne tedavisi uygulayarak yumurtalarını geliştirmekteyiz. Daha sonra hastamızın ultrason takiplerini yapmakta uygun zaman geldiği an ise eşinden  aldığımız sperm örneğini androloji labaratuarında uygun hale getirerek  rahim içine bir kanül eşliğinde enjekte etmekteyiz. Hastanın tanısına göre tedavi olayı değişmektedir. Eşleriyle birlikte gelen çiftimizi hastanemiz bünyesinde değerlendirilerek tedavilerine yön veriyoruz. Başarısız olan uygulamalarda ise hastalarımızı tüp bebek merkezlerine yönlendirerek sevk işlemlerini gerçekleştirebileceğiz. Hedefimiz en kısa sürede hastanemize tüp bebek merkezini kazandırmak kendi hastanemizde bütün işlemleri  uygulayabilmektir. Bu doğrultuda da çalışmalarımız devam ediyor. “ dedi


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON HABER YORUMLARI
YUKARI