Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam


Seçime Sayılı Günler Kala Yapılan Dev Anket Dikkatleri Üstüne Çekti
Emax'ın yaptığı ankete göre, Antalya, Bursa, Gaziantep, Mersin ve Adana'da Cumhur İttifakı ipi göğüslerken, Eskişehir'de Millet İttifakı yarışı önde götürüyor.

Seçime Sayılı Günler Kala Yapılan Dev Anket Dikkatleri Üstüne Çekti
+ -
Reklam

31 Mart yerel seçimleri için 15-19 Mart 2019 tarihleri arasında 6 büyükşehiri kapsayan anket çalışması yapan Emax sonuçları açıkladı. Emax'ın yaptığı ankete göre, AntalyaBursaGaziantepMersin ve Adana'da Cumhur İttifakı ipi göğüslerken, Eskişehir'de Millet İttifakı yarışı önde götürüyor. Antalya, Eskişehir, Adana, Bursa ve Mersin'deki farkın çok az olması dikkat çekti.

EMAX Araştırma Şirketinin anket çalışması 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere yönelik seçmenlerin parti tercihlerini ölçmek ve değerlendirmek için gerçekleştirildi. Araştırma örneklemi TÜİK, 2014 Yerel Seçim Sonuçları ve 24 Haziran 2018 Milletvekili Genel sonuçları dikkate alınıp, her ili temsil edecek nitelikte oluşturularak düzenlendi.

 

Araştırma, 6 büyükşehirde yaşayan 18 yaş ve üzeri toplam 7 bin 172 katılımcıyla önceden hazırlanmış soru formuna bağlı olarak (CATI) bilgisayar destekli telefonla anket yapma tekniği ile gerçekleştirildi. Elde edilen veriler, kontrol edildikten sonra bilgisayar ortamına aktarıldı, SPSS istatistik paket programı yardımıyla çözümlemeler yapıldı.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON HABER YORUMLARI
YUKARI