Bugun...
Reklam


Riskli Alan Yıkılıyor
Alanya ilçesinde kentsel dönüşüm kapsamına alınan ve yalnızca bir baba- oğlun oturduğu binanın üst katının bir bölümü yıkıldı.

Riskli Alan Yıkılıyor
+ -

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in de desteklediği ve bakanlar kurulu tarafından riskli alan ilan edilen Cumhuriyet Mahallesinde faciadan dönüldü.  Bir ailenin yaşadığı 17 daireli binanın bir kısmı yıkıldı, aile yetkililer tarafından binadan tahliye edildi. Bakanlar kurulunca riskli alan ilan edilmesinin ardından Kentsel dönüşüm için çalışmaların yürütüldüğü ve Alanya Belediyesinin o bölgeye hizmet vermesi için kentsel dönüşüm ofisi açtığı mahallede 5 katlı binanın 2 dairesi kısmen yıkılı.

Cumhuriyet Mahallesi Denizkent Sitesinde babası ile birlikte yaşayan sanatçı Sonat Durukan’ın dairesinin bulunduğu A Blok ve bitişik blok faciadan döndü. Yıkılan binan babası ile birlikte tek sakini olan Sonat Durukan, kirasının ucuz olması, rahat müzik çalışması yapması ve kedi ve köpeklerini rahatça bakabileceği için Denizkent sitesine 1 yıl önce taşındığını ifade etti. Dorukan, riskli yapıdan yetkililerin yardımı ile ayrılabileceğini söyledi.

Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Bilal Nurgül ve Sosyal Hizmetler Vakfı Müdürü Fikret Namal binaya gelerek mağdur aile ile görüşerek taşınma işlemi için çalışma başlattılar. Çevresi itfaiye tarafından güvenlik bandı ile çevrilen binadan kopan dev beton bloklar bitişik binanın bahçesine de düştü.

Türkler Mahallesinde de ikiz villa şeklinde12 yıl önce inşa edilen yapıda çökme yaşandı. Aşırı yağışlar nedeniyle oturan binanın bir kısmı dün gece ayrısı aniden yıkıldı. İkiz villalardan biri İngiliz vatandaşına ait olduğu tespit edilirken diğer yarısının Kuşadası’nda yaşayan sahibine ise yetkililer ulaşarak haber verdi. 

Her ikisi de İmama kanunun 39’ncu maddesi gereğince Alanya belediyesi tarafından riskli yapılan kapsamında AFAD’ın hazırlayacağı raporun ardından yıkılacak.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON HABER YORUMLARI
YUKARI