Bugun...
Reklam
Reklam


Rektör ALTSO’da AHEP’i anlattı
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ALTSO) Şubat ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Alanya HEP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner de misafir olarak katıldı.

+ -

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ALTSO) Şubat ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Meclis toplantısına Alanya HEP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner de misafir olarak katılarak, üniversite faaliyetleri konusunda meclis üyeleriyle görüş alışverişinde bulundu. Son bir ayda gerçekleşen yönetim kurulu faaliyetlerini meclis üyelerine aktaran Başkan Yardımcısı Fatma Taşpınar, ALKÜ Rektörü ProfDr Ekrem Kalan’ın ALTSO’yu ziyaret ettiğini belirterek, “Üniversitemizin acil giderilmesi gereken eksiklikler konusunda ALKÜ Rektörümüzle, Başkanımız Mehmet Şahin görüş alışverişinde bulundu. Geçmişte olduğu gibi bundan sonra da üniversitemize katkı yapmak için ALTSO olarak her türlü çalışmayı yapıyoruz” dedi.

ALTSO’DAN DEPREMZEDELERE YARDIM

Elazığ ve Malatya'da yaşanan deprem sonrasında oluşan acil ihtiyaçlar nedeniyle ALTSO olarak yardım kampanyası yaptıklarını hatırlatan Taşpınar,  yardım kampanyasında toplanan malzemeleri TOBB öncülüğünde Elazığ ve Malatya illerindeki AFAD Koordinasyon merkezlerine gönderdiklerini ifade etti. Taşpınar konuyla ilgili ayrıca bu tür afetlerin bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.

RUSYA İLE İLİŞKİLER

Rusya Federasyonu Ulusal Turizm Birliği ile ALTSO arasında imzalanan iyi niyet protokolü konusunda da meclis üyelerini bilgilendiren Taşpınar, “Murmansk’tan, Alanya Gazipaşa’ya charter uçuşların artırılması, Kola Yarımadası’ndaki turizm imkanları ile Alanya Turizmi arasında iş birliği, Türk vatandaşlarına uygulanan vizenin iptali, Murmansk ve Alanya’daki yükseköğrenimde işbirliği gibi konular üzerinde yapacağımız çalışmalar imzaladığımız protokolde yer aldı” diye konuştu.

SEMİNERLERE HERKESİ DAVET ETTİ

Taşpınar ayrıca, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Alanya Vergi Dairesi Müdürü Fırat Altan’ın ALTSO’yu ziyaretleri konusunda da bilgiler aktararak, 29 Şubat’ta başlayacak olan ALTSO Akademi’nin 2020 Yılı 1. Dönem Kişisel Gelişim Seminer programlarına  meclis üyelerini davet etti.

REKTÖR ÖNER’DEN TEŞEKKÜR

ALTSO Meclisi’nin son bölümünde ise AHEP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner, üyelere üniversite faaliyetleri konusunda bilgilendirme yaptı. Rektör Öner, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’e de AHEP’e yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederek, meclis üyelerinden gelen soruları yanıtladı. 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON HABER YORUMLARI
YUKARI