Bugun...
Reklam
Reklam


MÜSİAD turizm için toplandı
MÜSİAD Vizyoner Anadolu Buluşmaları 102. Genel İdare Kurulu Toplantısı’nı Kastamonu’da yapıldı. Alanya Şube Başkanı Mustafa Durusoy’un da katıldığı toplantıda konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Türkiye’nin sahip olduğu potansiyellere vurgu yapan yöne döneme ilişkin beklentilerini dile getirdi.

MÜSİAD turizm için toplandı
+ -
Reklam

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati’nin de katıldığı MÜSİAD 102. GİK toplantısında "Yeni Turizm Kaynaklarıyla Şehir Ekonomilerinin Geliştirilmesi" başlıklı "Vizyoner Anadolu Buluşmaları" gerçekleştirildi. MÜSİAD Kastamonu Şubesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen panele Alanya’dan Mustafa Durusoy’da katıldı. 

Artık hedefin ekonomik istikrar, kalkınma ve sosyal refah olduğunu vurgulayan Abdurrahman Kaan, “4,5 yıllık seçimsiz bir yönetim sürecinde kamusal dönüşümlerin tamamlanması, ekonomik reformların netleşmesi, istihdamın desteklenerek sosyal refah ortamının iyileştirilmesi ve ülkemizin yeniden büyüme trendini yakalaması ortak gayemiz olmalıdır. Bizler iş insanlarıyız, siyasetle doğrudan ilişki kuramaz ya da siyasi hamlelere dahil olamayız, olmamalıyız. Dolayısıyla seçimler ya da son dönemde ülke gündemimizde olan gelişmeler ve uluslararası siyasi hamlelere tanıklık ettiğimiz bu günler, bizleri yolumuzdan alıkoymamalı. Yolumuz, güçlü Türkiye yolu” temennisinde bulundu.
TURİZM POTANSİYELİMİZİ ORTAYA KOYAMIYORUZ

Türkiye’nin son iki yılda turizmde yakaladığı ivmeyi sürdürmesi gerektiğini anlatan Kaan, “Dünyada önemli turizm bölgelerinden biri olarak görülen Türkiye’nin turizmde gösterdiği performansa ve gelişimine baktığımızda memnuniyet verici bir tablo ile karşılaşıyoruz. Ancak diğer taraftan dünyadaki rakiplerimiz karşısında büyük avantajları elimizde bulunduruyorken, bunları yeterince kullanamıyoruz. Anadolu topraklarının termal, kültür, doğa, sağlık, gastronomi gibi birçok açıdan zenginliklerle dolu olduğuna işaret etti.
Etkinlik sonunda MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve Şube Başkanımız Mustafa Şensoy katılımcılara plaket takdim etti.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON HABER YORUMLARI
YUKARI