Bugun...
Reklam


ÇAVUŞOĞLU ‘ATAYURT’ VİDEOSU PAYLAŞTI
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, doğup büyüdüğü Toroslarda bulunan eşsiz güzelliğe sahip Söbüçimen yaylasında çekilen görüntülerini sosyal medyadan paylaştı. Çavuoğlu, "Geldiğimiz yeri unutmamız mümkün değil. Geldiği yeri unutanın dönecek yeri olmaz" notu ile takipçilerine ulaştırdı.

ÇAVUŞOĞLU ‘ATAYURT’ VİDEOSU PAYLAŞTI
+ -

Her fırsatta Yörük olduğunu dile getiren ve bununla gurur duyduğunu ifade eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, şahsi sosyal medya hesaplarından paylaştığı görüntüde, doğup büyüdüğü Söbüçimen yaylasını, Yörük kültürünü, çocukluk yıllarını, anılarını anlattı.

Videoda, şu anda yıkıntı halinde olan doğduğu evi gösteren, doğal yaşamı anlatan, endemik bitki türlerini gösterip, pekmez ve karı karıştırarak 'karlama' yapan Bakan Çavuşoğlu, geçen yıl da yine doğup büyüdüğü yaylayı ziyaret ettiği anlatarak şöyle dedi:
"Geçen sene bayrağın olduğu yerden çekim yapmıştık, o bayrak oradan hiç inmez. Burası benim doğup büyüdüğüm yayla. Çok şükür bu sene de gelmek nasip oldu. Biz burada doğal yaşamı sürdürüyoruz. Sadece aile olarak biz değil, tüm Yörükler sürdürüyor. Mütevazi şekilde yaz aylarını burada geçiriyoruz. Bu yayla, dedemin dedesinin dedesinin de yine geldiği yer. Dağların arkasında bir yayla var, Aşçıuşağı dediğimiz. İlk oraya göçmeye başlamışlar. Orada aileler büyüyünce babam kardeşleriyle beraber bu tarafa göçmeye başlamışlar."

Bakan Çavuşoğlu, doğup büyüdüğü yaylayı anlattığı videoda, "Ovamız her zaman yeşil. Eskiden biz burada futbol, çelik çomak, hatta yaylada '5 kiremit' gibi değişik oyunları oynardık. Hatta babam kızardı 'burada koyunlar otlayacak' diye. Özellikle Torosların zirvesinden çıkıp da memleketimize hizmet etmek bizim için ayrıca bir şereftir. Geldiğimiz yeri unutmamız mümkün değil. Eninde sonunda yine geleceğimiz yerler burası. Geldiği yeri unutanın da döneceği yeri olmaz" ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON HABER YORUMLARI
YUKARI