Bugun...
Reklam


Caddeler Alanya'nın
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kasım ayı devam meclisinde caddelerin devri konusu da gündeme geldi. Caddeler oy çokluğu ile Alanya Belediyesi'ne verildi.

Caddeler Alanya'nın
+ -

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, seçim öncesinde ilçelerin yerinden yönetilmesi gerektiğini ve yasal olarak devir yapılabilecek hizmetleri devredeceklerini açıklamıştı. Ekim Ayı meclisinde görüşülen gündem maddesinde Alanya’nın caddelerinin ilçe belediyesine devredilmesi konusunun ilgili komisyona gönderilmesi kabul edilmişti. Komisyondan oy birliği ile geçen karar Kasım ayı meclis toplantısında gündeme geldi. Tüm kentsel donanım, bakım onarım, kazaların tazminat talebi, temizlik sorumlulukları da Alanya Belediyesi'ne devredildi. İlan reklam bütçesi ise 2019 yılında Antalya Büyükşehir tarafından alınacak, 2020 itibari ile Alanya Belediyesi'ne geçecek. 

İTTİFAK ÇATLADI MI?
Meclis oylamasında Alanya ve Manavgat'a caddelerin komisyondan oy birliği ile geçmesine rağmen AK Partili meclis üyelerinin çekimser oy kullanması dikkat çekti. Cadde ve sokakların devredilmesi oy çokluğu ile meclisten geçti. Bu durumda dönemin büyükşehir belediye başkanı Menderes Türel'in yerel yönetimlerden sorumlu genel başkanı olduğu dönemde hazırladığı büyükşehir yası sonrası alınan kararla çelişmemek adına çekimser oy kullanıldığı şeklinde değerlendirilmekte.
YÜCEL: "HALKIM ADINA TEŞEKKÜR EDERİM"
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ise cadde ve sokakların devri için teşekkür ederek, karayollarına bağlı yollardaki ilan reklam geliri problemini gündeme taşıdı. Başkan Yücel, "Cadde ve sokakların tekrar Alanya Belediyesi'ne verilmesinden dolayı duyduğum mutluluğu dile getirmek isterim. Halkım adına çok teşekkür ediyorum. Yalnız burada bir sorunumuz daha var. Buradaki tüm ilçe belediyeleri ilgilendiren bir konu. Bütün ilçe sınırları içerisindeki karayollarına ait yol güzergahında bulunan ilan ve reklam ücret tarifelerindeki tahsilat konusunda bir sıkıntı yaşıyoruz. Büyükşehrin Sayıştay kararına aykırı bir uygulaması var. Bunu geçen dönemde de dile getirdik" ifadelerini kullandı. 
"ALANYALI HEMŞERİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN"
Çıkarılan Büyükşehir Belediyesi İlan ve Reklam Yönetmeliği'nin Sayıştan'dan incelemeden geçtikten sonra kabul edildiğinin belirtilmesi üzerine Muhittin Böcek ise, "Artık geçen yıl yapılan değişiklikle birlikte ilçe belediyeler karayollarına ait yolda peyzaj ve bakım yapıyorsa ilan reklam bütçesi ilçe belediyesi tarafından alınıyor. Adem bey siz bununla ilgili genel sekreter yardımcımızla da görüşün, bizim elimizden ne geliyorsa bütün ilçelerimizle ilgili ne gerekiyorsa yapalım. Bütün Alanyalı hemşerilerimize caddeler kararının hayırlı olmasını diliyorum" dedi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON HABER YORUMLARI
YUKARI