Bugun...


Alanya'da 72 Kişi Zehirlendi
Alanya'da bir otelde kalan müşterilerden çoğu çocuk 72 tatilci zehirlenme şüphesiyle ambulanslarla hastanelere sevk edildi.

Alanya'da 72 Kişi Zehirlendi
+ -

Alanya ilçesinde 4 yıldızlı Akropol Otel'de tatil yapan tatilcilerin bulantı, kusma ve karın ağrısı şikayeti üzerine 25 ambulans sevk edildi. Yarısı çocuk 72 tatilci Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve özel hastanelere sevk edildi. Otelde tatil yapan yerli turistlerden bazılarının ise bireysel olarak hastanelere başvuru yaptığı öğrenildi.

Hastanede tedavi altına alınan zehirlenenlerin bazıları ayakta tedavi edilirken bazıları ise müşahede altına alındı.

Turistlerden Hasan Ateş, gazetecilere yaptığı açıklamada 7 günlük tatillerinde oteldeki en büyük sıkıntının temizlik olduğunu söyledi. Otelde temizlik yapılmadığını savunan Ateş, "Yemekhanelerde servis yapanlar temizlik konusunda eksikti. Hijyen değildi. Ben de 3 gün önce rahatsızlandım. Havuzu kullanmamdan kaynaklanmıştı. Şu anda iyiyim. Çocuklarım da aynı rahatsızlığı yaşadı. Ben yemek yerken sadece salatayı tercih ettim." dedi.

Ateş, otel ile ilgili şikayetlerde bulunmalarına rağmen çözüm üretilmediğini kaydetti.

ÇOCUKLAR MİKROP KAPTI

Deniz Ersoy ise İslami otel konseptinde olduğu için tercih ettikleri otele 3 gün önce geldiklerini belirtti. Ersoy, oteldeki ikinci günlerinde çocuklarında ishal karın ağrısı ve kusmanın baş gösterdiğini anlatarak, "Aynı havuzu ve oteli paylaştığımız bütün ebeveynler müşahede odasında hepsine serum takılıyor. Bende oğlumu getirdim, serum takıldı. İfademiz aldı jandarma. Herkes şikayetçi oldu. Otelden muhtemelen savcılık işlem başlatacaktır. Otelin havuzu ve çevreside çok kirli. Çocuklar muhtemelen mikrop kaptı." değerlendirmesinde bulundu.

SADECE SEN ŞİKAETÇİSİN DEDİLER

Karşımızda yetkili bulamıyoruz diyen Esna Özbilgin, "Şubat ayında rezervasyon yapmıştık otele. Maalesef İslami tatil olayını kullanıp verdiğiniz bedelin karşılığı budur. Ucuza tatil aldınız karşılığı bu diyorlar. Uyarmama rağmen bardak, tabak kirli diye herkes memnun sadece siz şikayetçisiniz diyorlar. Bu gün 50 - 60 kişi toplu olarak geldik. İnsanlar otel hakkında yapılan yorumları dikkate alsınlar" dedi.

İlçe Sağlık Müdürlüğü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri otel mutfağı ve havuzunda analiz için numune aldı.


YORUMLAR

Mehmet
13-07-2018 16:45:00
10.07.2018 tarihinde giriş yaptım. 5 günlük rezervasyonum vardı. Aynı dakika çıkmak istedim para iadesi dedim ödemeyi bize değil CALİSTA TUR a yapmışınız ordan isteyin dediler. Calista Turu aradım durumu ilettim cayma bedelinide ödememe rağmen 3 gün kala ya kadar geçerli ve otele giriş yapmışınız diyerek vermedi. O gece başka otelden yer ayırt ederek ve ödediğim parayıda sineye çekerek çarşamba günü sabah ayrıldım. Akşamında bu zehirlenme oldu. Bütün mağdurlara geçmiş olsun diyorum. Bu rezilliği 1 gece dayandık Buna şükür...

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON HABER YORUMLARI
YUKARI