Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam


Kızılay’dan bağış çağrısı
Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye parolasıyla çalışmalarını sürdüren Türk Kızılay’ı, mazlumlara ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere kurban bağışı çağrısı yaptı.

Kızılay’dan bağış çağrısı
+ -

2007’den beri vekalet kurban kesim kampanyasına devam eden Kızılay, hayırseverlere bağış çağrısında bulundu. Kızılay Alanya Şube Başkanı Mehmet Dikici, kurban ibadetinin ruhuna uygun olarak Türkiye ile birlikte 51 ülkede kurban kesimi yapılacağını açıkladı.

KURBAN’IN BEREKETİNİ YIL BOYU YAŞATIYORSAN HİLAL OLSUN TÜRKİYE

Kızılay’ın geleneksel hale gelen ‘Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası’ 2019 yılında da devam ediyor. Ülkemizdeki ve dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Kızılay Alanya Şube Başkanı Mehmet Dikici, “Kızılay, kurban etlerini de yüzbinlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. Uygulanacak model sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece Kurban Bayramı süresince değil, yıl boyu ete kavuşacak. Kızılay bu yıl, Türkiye de dahil 51 ülkede vekâlet sahipleri adına kurban kesecek” dedi.

“İSLAMİ KAİDELERE UYGUN KURBAN KESİLİYOR”

Kızılay’ın “Kurban’da Kızılay Modeli” sayesinde hayırseverler kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebileceğine dikkat çeken Dikici, “Çağdaş model sayesinde özenle seçilen kurbanlıklar, veterinerler tarafından seçilerek, modern kombinalarda, vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı’nın ilk üç günü kesilecek. İslami şartlara uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veterinerler ve noter de eşlik edecek. Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık, 5 kilo gramlık ve 10 kilo gramlık kutulara konulacak. Kavurma konserveleri Kızılay şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Kavurma konservesinin yanı sıra anlık ve aşevlerinde de dağıtımlar yapılacak. 

“İYİLİK SINIR TANIMIYOR”

 Kızılay ile iyilik sınır tanımayacak diyen Kızılay Başkanı Dikici, “Hayırseverler Bosna Hersek ve Bulgaristan’ın da aralarında bulunduğu Balkan ülkeleri; Senegal, Nijer, Çad, Etiyopya’nın da aralarında bulunduğu Afrika ülkeleri; Pakistan ve Bangladeş’in de aralarında bulunduğu Güney Asya ülkeleri; Kırgızistan ve Tataristan’ın da aralarında bulunduğu Orta Asya ülkeleri; Filistin ve Irak’ın da aralarında bulunduğu Ortadoğu ülkeleri olmak üzere yurtdışında 50 ülkedeki ihtiyaç sahipleri için Kızılay’a kurban vekâletlerini verebilecek. Hayırseverler, yurtiçi 1 hisse kurban vekâlet bedeli olarak 850 Lira öderken, yurtdışı kurban vekâlet bedeli için 725 Lira ödeyecek. Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen vatandaşlar;  Bankalardaki Kızılay bağış hesaplarını,  Türk Kızılay Şubelerini, PTT şubelerindeki Kızılay Posta Çeki hesabını,  İnternet bankacılığını, Mobil bağış uygulamasını, 168 ücretsiz çağrı merkezini ve  www.kizilay.org.tr internet adresini kullanarak vekâletlerini verebilecekler.  Ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek olan vekâlet sahipleri, 4 taksit imkânından da yararlanabilecekler” dedi.

Kızılay Alanya Şube Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Hasan Basri Savaş ise kurbanlıklardan elde edilen konservelerin Kızılay tarafından insan sağlığına zararı olmayacak şekilde işlemden geçirilerek 1 yıla kadar raf ömrü olacak şekilde saklanabileceğine dikkat çekti.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON HABER YORUMLARI
YUKARI