Bugun...
Reklam
Reklam


Havai Fişek Satanlar Kontrol Altına Alınmalı
Doğaya verdiği zarar tüm otoriteler tarafından da kabul edilen havai fişek atılması ve yetkisiz kimseler tarafından satılması, CHP’li Alanya Belediye Meclis Üyesi Nazmi Zavlak tarafından sosyal medyadan da eleştirildi.

Havai Fişek Satanlar Kontrol Altına Alınmalı
+ -

Alanya Belediye Meclisinde CHP adına gurup sözcüsü Erkan Demirci, İYİ Parti adına grup sözcüsü Hacı Mevlüt Zavlak tarafından meclis gündemine taşınan, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile Ak Partili meclis üyesi tarafından destek verilen kontrolsüzce atılan havai fişek konusu sürüyor.

Alanya Belediye Meclis Üyesi CHP’li Nazmi Zavlak, sosyal medya hesabından havai fişek atımı ve yetkisiz kişiler tarafından satışa sunulmasına yönelik değerlendirmede bulundu. Zavlak şu ifadeleri kullandı: Bir yandan 2019-2024 stratejik planında hayvanları ve doğayı korumak için çok önemli yatırımlar planlayan Alanya Belediyesi, bir yandan da her milli bayram ve festivalde havai fişek kullanarak doğaya ve hayvanlara büyük zararlar vermektedir. Belediyemiz bünyesinde yapılan festival ve kutlamalarda havai fişek kullanımını kaldırarak topluma örnek olmamız gerekmektedir. Ayrıca şehrimizde havai fişek kullanımını bitirmek için zabıta ve emniyet güçleri ile işbirliği içerisinde havai fişek kullananlardan ziyade, satış yetkisi olmadığı halde satışını yapan kırtasiye, hediyelikçi ve marketler kontrol altına alınmalıdır.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON HABER YORUMLARI
YUKARI