Bugun...
Reklam


Güneşli hava uygulaması
Havaların ısınması ve güneşin yüzünü göstermesi ile birlikte emniyet güçleri de özellikle kasksız motosiklet sürücülerine göz açtırmıyor. Güneşli hava uygulaması yapılıyor.

Güneşli hava uygulaması
+ -

Havaların ısınması ve güneşin yüzünü göstermesi ile birlikte emniyet güçleri de özellikle kasksız motosiklet sürücülerine göz açtırmıyor.Yağışlı havanın ardından sıcaklığın artması ve güneşli havanın etkin olması sonrası motosiklet kullanımında da artış oldu. Şehir içi trafiğinde kolaylık sağlamak isteyen vatandaşlar motosikletlere akın ederken Alanya Emniyet Müdürlüğü ekipleri de denetimlerine başladı. Özellikle Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun da üzerinde çok durduğu kask kullanımı konusunda yoğun denetimler yapan polis ekipleri şehri belli bölgelere ayırarak ani uygulamalar yapıyor.  Gün içerisinde 25 Metreli yol olarak bilinen Şevket Tokuş Caddesi’nde uygulama yapan ekipler çok sayıda motosiklet sürücüsünü inceledi.

EN BÜYÜK EKSİK KASK VE EHLİYET

Durdurulan sürücüler arasında en büyük eksiklik ise kask kullanımı ve ehliyetsizlik olarak göze çarptı. Kendilerinin yanı sıra çocuklarını dahi tehlikeye atan kasksız sürücülere adeta göz açtırılmadı. Bununla birlikte gün içerisinde yaklaşık 60 motosiklet sürücüsüne cezai işlem uygulandı. Kask takmayan sürücülere 138 TL, ehliyetsiz sürücülere ise 2 bin 225 TL ceza kesildi. Çeşitli yöntemler ile motosikletlerinin plakasını kapatan sürücülere de yine ceza-i işlem uygulandı. Alanya Emniyet Müdürlüğü, denetimlerin sıka aralıklar ile sürdürüleceğini açıkladı.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON HABER YORUMLARI
YUKARI