Bugun...
Reklam
Reklam


Ev-kur gibi çöplük
Bir çöp orman da Elikesik’te ortaya çıktı. Orman içerisindeki çöplük ikinci el ev-kur mağazasını aratmıyor.

Ev-kur gibi çöplük
+ -

Alanya’nın doğal güzelliklerinin bilinçsiz vatandaşlar tarafından katledildiği, Gerçek Alanya Gazetesi tarafından dün manşete taşınmıştı. Konaklı’daki kirliliğin ardından bir çöplük de Elikesik Mahallesi’nde ortaya çıktı.

KADERİ DEĞİŞMİYOR

Elikesik’teki ormanlık alan sık sık Alanya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından temizleniyor. Ancak, vatandaşlar doğayı katletmekten vazgeçmiyor. Aralıklarla moloz, sunta, budanan ağaç dalları, karton, elektronik eşya parçaları, koltuk, kanepe, banyo küveti, tarımsal atık dökülen ormanda, hem hayvanlar zarar görüyor, hem de bitkiler zarar görüyor.

EV-KUR GİBİ ÇÖPLÜK

Elikesik’teki ormanlık alana atılan koltuk takımı ve benzeri ev eşyaları adeta bir ikinci el eşya satıcısını andırıyor. Bununla birlikte çöp ormanda Yazar Canan Tan’ın kitaplarını bile bulabilmek mümkün.

YANGIN TEHDİTİ

Köylüler tarafından işe yarayabileceği düşünülerek bir kısmı toplanmasına rağmen atıkların büyük bölümü halen ormanda bekliyor.  Küçükbaş hayvanların atıklar arasında otlatıldığı ormana dökülen malzemeler yangına da davetiye çıkarıyor.

SALGIN HASTALIK RİSKİ

Çöplük alanlarda atılan özelikle araç lastikleri salgın hastalık üreten sineklerin oluşumunda da büyük önem taşıyor. Belediye ekipleri 5 yıl içersinde yaklaşık 50 tır dolusu lastiği ormandan toplayarak geri dönüşüme gönderdi. Ancak vatandaşlar toplanan lastiklerin yerine hemen bir yenisini ekleyebiliyor. 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON HABER YORUMLARI
YUKARI