Bugun...
Reklam
Reklam


Eğitim-Bir Sen'den Konferansa Davet
Eğitim Bir Sen Alanya Temsilciliği, Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülleri’nde Vefa Ödülü’ne layık görülen, fikir adamı ve eğitimci Nurettin Topçu için konferans düzenliyor.

Eğitim-Bir Sen'den Konferansa Davet
+ -

Türkiye Yazarlar Birliği Onursal Başkanı Mehmet Doğan ’ın konuşmacı olarak katılacağı konferans 07 Şubat 2019 Perşembe günü iki oturum şeklinde öğrenciler ve gençler için saat 14.00'te, yetişkinler için saat 20.00’de ALTSO'da konferans düzenleyecek.

Nurettin Topçu felsefe, sosyoloji ve psikoloji eğitimleri almış, millî bir mefkûre oluşturmak için çabalamış, yazar, akademisyen ve fikir adamıdır diyen Eğitim Bir Sen Alanya Temsilcisi Abuzer Gündoğar, "Nurettin Topçu’yu anlamak ve anlatmak, aşkı anlatmak gibidir; yani zordur. Her türlü gösteriş ve nümayişin dışında bir hayat süren bu Anadolu evladı, resmi görüşlerin, büyük kalabalıkların kabulüne yaslanma gayretlerine düşmeden, son nefesine kadar fikir peteğini doldurmaya çalıştı. Ömrünü her an büyük mahkemenin huzurundaymışçasına hesap vermeye hazır, hiçbir otoritenin tesirinde kalmadan milletinin meseleleriyle geçirdi. Nurettin Topçu ; “Millet mistikleri, büyük mustariplerdir.”  derken sanki kendini tarif ediyordu"dedi.

Gündoğar, Eğitim Bir Sen Alanya Temsilciliği olarak, ALTSO Konferans Salonunda gerçekleştirilecek olan “Maarif Davamız ve Nureddin Topçu” isimli konferans etkinliğimize tüm kültür sanat dostları davetlidir diye çağrıda bulundu.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON HABER YORUMLARI
YUKARI