Bugun...
Reklam
Reklam


Bakan Çavuşoğlu'na Bisiklet Jesti
Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetimler Politika Kurulu himayesinde Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu işbirliğinde Avrupa Hareketlilik Haftası Bilgilendirme Günü Toplantısı düzenlendi. Dişişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da konuşma yaptığı toplantıda yerel yönetimlerin önemine dikkat çekildi.

Bakan Çavuşoğlu'na Bisiklet Jesti
+ -
Reklam

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve çok sayıda davetlinin katıldığı programda Bakan Mevlüt Çavuşoğlu’na TBB Başkanı Fatma Şahin tarafından program sonunda bisiklet hediye edildi.

Dünyadaki gelişmeler karşısında yerel yönetimlerin sorumluluğunun arttığını ifade eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Yerel yönetimlerin birinci sorumluluğu kendi şehrinde yaşayan insanların yaşam kalitesini artırmak olduğuna dikkat çekti.

Küçük yaşlarından bu yana motosiklet kullandığını, ardından bisiklet sürmeye başladığını, bisiklete ilk bindiği zaman da düştüğünü anlatan Çavuşoğlu, "Şimdi fena değilim. Değişik sporların hepsini yaptım gençliğimden bu yana. Voleybol, futbol, koşu, keza şimdi yürüyüş de yapıyoruz; ama 2010 AB Parlamenter Meclisi başkanlığımdan bu yana, yani monşerleşme sürecimle beraber, golfe geçtim. Golf oynamak isteyenlere de "birlikte yürüyelim" diyebilirim.

Toplantıya Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’de katıldı.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON HABER YORUMLARI
YUKARI