Bugun...
Reklam
Reklam


Alanya'nın Stratejik Planı Onaylandı
Alanya Belediyesi’nin 2019-2024 yılları arasındaki hedef faaliyetlerini ve tahmini bütçesini kapsayan Stratejik Planı, Alanya Belediyesi Eylül Ayı Devam Meclisi’nde oy çokluğu ile kabul edildi.

Alanya'nın Stratejik Planı Onaylandı
+ -

Alanya Belediyesi’nin 5 yıllık yeni dönemde hayata geçireceği projelerin yer aldığı tahmini bütçe sunan 2019-2014 Stratejik Planı, gerçekleştirilen Alanya Belediye Meclisi Eylül Ayı Devam Meclisi’nde oylamaya sunuldu. Stratejik Plan, Milliyetçi Hareket Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kabul, Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti’nin çekimser kararı sonucu oy çokluğuyla kabul edildi.

TAHMİNİ YATIRIM BÜTÇESİ 2 MİLYAR 714 MİLYON TL OLARAK BELİRLENDİ

Hazırlanan Stratejik Plan’da Alanya Belediyesi’nin daha önceki yıllarda yaptığı yatırımlar ve harcama giderleri göz önüne alınarak hazırlanan Stratejik Plan’da yeni dönem tahmini bütçesi 2.714.960.760 Türk Lirası (2 milyar 714 milyon 960 bin 760 TL) olarak belirlendi.

Devam meclisine Nuri Tokuş, Meliha Aras, Paulina Müftüoğlu, Alper Birer, Hacı Mevlüt Zavlak, Alper Kan, Hasan Basar, Hasan Can Kamburoğlu, Erkan Demirci, Nazmi Zavlak, Yılmaz Bağışlar mazeretli olarak katılmadı. 2020-2024 Stratejik Planı'nın görüşüldüğü mecliste, plana ilişkin detaylar verildi.

2020-2024 Stratejik Planı'na ilişkin meclis üyelerine Prof. Dr. Süleyman Uyar tarafından bilgi verildi. Uyar, yeni planın Cumhurbaşkanlığı sistemine göre hazırlandığını belirterek, "Yeni stratejik planı Cumhurbaşkanlığının yeni sistemine göre oturttuk. Dolayısıyla hazırlık sürecinde bazı kavramlar konusunda herkeste bir belirsizlik bir kafa karışıklığı vardı. Çünkü birçok hususu yeni olduğu için belirsizlikler meydana geldi. Ancak biz taşları yerine oturttuk” diyerek açıklamalarda bulundu.

Planı hazırlarken, herkesin görüşünü aldıklarını ifade eden Uyar, planın hazırlık sürecinde sivil toplum örgütlerinin belediyedeki çalışanlarının fikrini aldıklarına dikkat çekerek hazırlanan planın diğer belediyelere örnek olduğunu söyledi.

Uyar, geçen yılın stratejik planının büyük oranda gerçekleştiğini belirtip eksik kalanlar ise birimlerin görev tanımlarının değişmesi ve mevzuat değişikliklerinden kaynaklandığını iler sürdü.

Geçen yılın stratejik planının yüzde 90'ınını başarmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade eden Yücel, Alanya Belediyesi olarak, ben buna şapka çıkartırım, ayakta alkışlarım” diyerek yaşadığı mutluluğu paylaştı.

CHP ve İYİ Parti adına söz alan Fikret Arık, plana ilişkin bazı konularda endişelerinin olduğunu ifade etti.

Ak Parti grubu adına söz alan Arif Tok ise, bazı değişiklik taleplerinde bulunduklarını bu taleplerinde büyü korada hazırlık aşamasında Uyar tarafından dikkate alındığını söyleyerek isteklerine ilişkin bilgileri paylaştı.

MHP adına konuşan Tuna ise MHP Grup Sözcüsü Mustafa Tuna ise meclis üyelerinin Stratejik Plan’a yaptığı katkılara dikkat çekti.

Alaeddin Keykubat Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Uyar’ın sunum esnasında Ak Parti yerine AKP ifadesi kullanması üzerine Ak Parti sözcüsü Mehmet Ali Kiriş, kasıt olmasa da parti adının doğru telaffuz edilmesini istedi.

Grup sözcülerinin konuşmalarının ardından ise stratejik plan oylandı. Millet İttifakı’nın çekimser oy kullandığı mecliste plan Cumhur İttifakı’nın oylarıyla kabul edildi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON HABER YORUMLARI
YUKARI