Bugun...
Reklam


Alanya'da Hastaneye Koronavirüs Dizaynı
Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, eski devlet hastanesinin rehabilite edilerek hastalık belirtisi olanların burada izole edilmesine karar verildiğini duyurdu.

Alanya'da Hastaneye Koronavirüs Dizaynı
+ -

Covid-19 yeni tip Koronavirüs nedeniyle yurt genelinde tedbirler giderek artıyor. Bu çerçevede Alanya'da uzun yıllar devlet hastanesi olarak hizmet veren günümüzde ise ALKÜ Eğitim Araştırma Hastanesinin hizmeti girmesi ile akıbetini bekleyen bina Koronavirüs için hazırlanacak.

Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
ALKÜ Eğitim Araştırma Hastanemizin Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı İle yaptığımız görüşmeler sonucunda eski devlet hastanemizin ilçe sağlık müdürlüğü (yeni bina) kısmı Korona Virüs belirtisi olma ihtimali olan vatandaşlarımızın ön değerlendirme ile ilgili kullanılmasına yönelik proaktif bir önlem alınmasının uygun olacağı düşünülmüştür. Bu çerçevede bugün Alkü Eğitim araştırma hastanemizin başkanlığında Alanya’daki tüm hastanelerin yöneticileri ile yapılan toplantı sonucunda şu an kullanıma kapalı olan eski Devlet Hastanesi binasının altyapısının kontrol edilmesi ve kullanıma açılması fikri ortak aklın bir önerisi olarak ortaya çıkmıştır.
Özellikle Korona Virüs belirtisi İle ilgili gelecek hastalarımızın izole bir şekilde söz konusu hastanemize yönlendirilmesi ve orada tedavi edilmelerinin uygun olacağı üzerinde görüş birliğine varılmıştır. Özellikle belirtmek istiyorum ki altyapı uygun olduğu takdirde kullanıma açılacaktır. Bu süreçte Sağlık Bakanlığımızın aldığı tedbirler çerçevesinde tüm hemşehrilerimiz için yaptığımız çalışmalara aralıksız devam etmekteyiz.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON HABER YORUMLARI
YUKARI